SİTE: Ana Sayfa DDB Jin. Op. Dr. Hakan Gürbüz
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Arama

Hamileler Kulübü

Jin. Op. Dr. Hakan Gürbüz

Gebelikte İlaç Kullanımı

Gebelik Sürecinde Hangi İlaçları Kullanabilirim ?

Şu anda gebeliğinizin belirli bir döneminden geçiyorsunuz. Belki ilk günlerdesiniz, belki yolu yarıladınız, belki de gebeliğin sonuna geldiniz. Bu süre içinde karşılaşacağınız konulardan veya sıkıntılardan birisi de gebelikte ilaç kullanımıdır. Gebelik süresince çok çeşitli şikayetleriniz olacak ve bunlar için gerektiğinde ilaç kullanmanız gerekebilecektir. Bazen de bir çok şikayetiniz için hiçbir ilaç kullanmamanızı tercih edeceğiz. Gebeliğin küçük sorunları dediğimiz bulantı kusma halsizlik bitkinlik, bel kasık ağrısı. Sık idrar yapma, idrarda yanma ve sızı, baş dönmesi, el ve kollarda uyuşukluk. Kol ve bacaklarda kramplar. Bu şikayetlerin çoğu gebelik boyunca karşınıza çıkacak. Her birisi için değişik önerilerimiz olacak bazı önlemler pek etkin olmasada bazıları iyi uygulandığı nispette sonuç verecektir.

Devamını oku...
 

Gebelikte Meditasyon Ve Yoga

Gebelik insan vücudunun doğa ile birlikte ortaya çıkardığı müthiş bir süreçtir. Bizler insanlar olarak çoğu zaman bu sürece elimizde olmayan sebepler ile zorluklar ekleriz. Bu aşamada eğer doğa ile bütünleşebilirsek bizim dışımızdaki güçler tarafından her şey kontrol altına alınacak ve her şey yolunda gidecektir. Bizim dışımızdaki güçler ise tamamen bizim kendi varlığımızın farkına varabilirsek aktive edilebilir. Kendi gücümüzün farkına varabilmek için değişik kültürlerde değişik uygulamalar tarih boyunca gözlemlenmiştir. Bu uygulamalardan günümüze kadar ulaşabilenler arasında ise en popüler olanları doğu felsefesinin ürünü olan meditasyon ve yogadır.

Devamını oku...
 

Jin. Op. Dr. Hakan Gürbüz Kimdir?


JinOp Dr Hakan Gürbüz 28 Nisan 1970 Mardin doğumludur.

Ailesinin memuriyeti nedeni ile Anadolu turunun sonunda ilköğretiminine İstanbul 'da başlamıştır.

İstanbul Bahçelievler Siyavuşpaşa ilkokulu ve Kocasinan Lisesi ile İlk ve orta öğrenimini sürdürmüştür. Daha sonra Kabataş Erkek Lisesi ni Devlet sınavlarını kazanarak girmiş ve pekiyi derece ile (1987)yılında bitirmiştir.

Devamını oku...
 

Jale Özen DDB

Yaşamda Çizgi Bırakabilmek mi, Yaşamın Bizdeki Çizgileri mi?

Yaşamda Çizgi Bırakabilmek mi, Yaşamın Bizdeki Çizgileri mi?Yaşam, anne karnında cenin olduktan sonra  değil,

anne bebek sahibi olmayı istediği anda başlıyor….

Yani bebeğin varolması istendiğinde veya

bebek varolmaya karar verdiğinde hayat

onun için  gereken enerj...

Devamını oku...