SİTE: Ana Sayfa JALE JO ile Doğal Doğum Bilinci Hamilelikte Refleksology ve Su-jok
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Arama

Hamileler Kulübü

Hamilelikte Refleksology ve Su-jok

alt


Refleksoloji genelde ayak tabanından uygulanan masaj yöntemidir. Muhteşem bir varlık olan insanda “küçük büyüğü yansıtır” fikrini her noktasında görebilirsiniz. Ayakta, elde, kulak ve başta, sırt ve karın bölgesinde ve gözde tüm vücudun haritası (organları) mevcuttur.

Bugün gözden genel sağlık taraması yurt dışında yaygınlaşmaktadır (iridoloji). Kulağımız anne karnındaki bebeğin duruş şekline benzer. Kulak memesi insan kafasını temsil eder örneğin. Ayağın iç kenarı omurgaya birebir uyar (s yapı).

Refleks “yansıma” anlamındadır ve bu bölgelerdeki belirli noktaların hangi bölgede yansıması (akrabalığı) varsa o organın kendini iyileştirme yeteneğini harekete geçirmesini sağlar refleksoloji.

Oldukça etkili ve yan etkileri olmayan bir yöntemdir. Dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır sadece. Üstelik uzmanlığa gerek kalmadan herkesin öğrenip kendine ve çevresine uygulayabileceği bir yöntemdir. Dikkat etmeniz gerekenler ;


* Hamileliğin ilk 3 ayında

* Açık yarası ve bulaşıcı hastalığı olanlarda

* Kalp pili olanlarda ve yakın zamanda kalp krizi geçirmiş olanlarda

* Tromboz riski olanlarda

* Ameliyat sonrasında

* Diyabet olanlarda çok bastırmamalı


Vücudun biyokimyasını düzenleme ve detoks yapma özelliği çok yüksektir. Hamilelik sırasında refleksoloji, sırt ağrıları, genel ağrılar ve acıların giderilmesinde kullanılabilir. Geleneksel tıbbi tedavilere yardımcı olarak kullanılabilir. Hamilelik sırasında düzenli olarak refleksoloji seansları almak bu yöntemin doğum sırasında da kullanılabilmesini sağlamaktadır.


Aynı zamanda rahim kasılmalarını daha etkin hale getirerek ve serviksin

daha hızlı açılmasını sağlayarak doğumun ilerlemesine yardımcı olduğu

söylenmektedir. Doğal doğumun daha kolay yapılabilmesini

sağlar. Doğum esnasında uygulanan refleksoloji ise anne

yi rahatlatıcı ve ağrı giderici etki yapar.


Eğer bu yöntemi uygulamak isterseniz, hamileliğiniz süresince bir terapistle çalışarak yada çiftlere verilen bir eğitime katılarak, hem siz hem de eşiniz, ayaklarınızın hangi bölgelerine masaj yapılması gerektiğini öğrenebilirsiniz.


Hamilelik süresince gevşetici /ödem giderici olarak ta uygulanabilir. Doğum sonrası yapılan refleksoloji seansları annenin laktasyon sürecini olumlu yönde etkiler ve toparlanma süresini kısaltır. Dokular ve biyokimya daha çabuk kendine gelir.

alt

Su-jok yöntemi ise refleksoloji gibi yansıma yöntemidir. Ancak organların yerleşimi farklıdır. Kendi tecrübelerime göre refleksoloji ayaktan su-jok ise elden daha etkili olmaktadır. Ancak her iki yöntemde kendi kendinizi iyileştirme mekanizmalarınızı harekete geçirir ve son derece etkilidir. Hiçbir cihaza ve malzemeye ihtiyacınız kalmaz ve her zaman her yerde her türlü rahatsızlığınıza kullanabilirsiniz.

alt

Su-jok kore yöntemidir ve Rusya'da oldukça bilimsel araştırmalar yapılan, kürsüleri olan bir yöntemdir. Resimlerde de göreceğiniz gibi çok da mantıklıdır.

alt

Doğum öncesi eğitimlerde bu gibi yöntemlerin gösterilmesi eğitimi tamamlar ve Avrupa düzeyinde bir içerik almış olursunuz. Üstelik hayat boyu eşinize ve yavrunuza uygulayabileceğiniz bir hazineniz olmuş olur.


Çalışma hayatım boyunca beni sıksık şaşırtan sonuçlar elde ediyorum. Kabızlık, omurga ağrıları, tansiyon ve hamilelik gibi konularda kronikleşen dertlere çare olabiliyor bu yöntemler.


Doktorunuza danışın ve bir an önce bu hazineyi kapmaya çalışın.


Herkese sağlıklı günler dilerim.


Fizyoterapist, Refloxolog, Ses terapisti

H.Oğuzhan Söylemez

www.sesterapi.com

www.dogaltuz.com

 

BEBEĞİM

Sütlaç Annesini TV de İzledi

Sütlaç Annesini TV de İzledi


Anne Olunca Anladım programı Kanal1  in konuğuyduk Dr. Hakan Çoker ile. Sevgili Hülya Yıldırım, bilinçli bir anne olarak kendini bu konulara adamış. Devamını oku...

More:

DOĞAL YAŞAM

Bebekli Piknik, Dere Çiftliği' nde Melekler

Bebekli Piknik, Dere Çiftliği' nde Melekler


Az kişiydik, öz kişiydik, Dere Çiftliğindeydik, bebeklerleydik, biraz üşüdük, fazlaca da terledik, gezdik, dereye düştük, bol bol yedik, içtik, uyuduk, uzandık, sohbet ettik, çilek topladık yedik, bal...

Devamını oku...
More:

JALE ÖZEN KİMDİR?

Kişisel Bilgiler:
Doğum: 1968-Kayseri
Uyruk: T.C.
Eğitim: 1993-1990 Marmara Üni. Güzel Sanatlar Fak. Tekstil Anasanat dalı-Giyim Bölümü
1989-1985 Ege Üni.Tekstil Müh. Fak. Tekstil Teknolojisi
1985-1982 İzmir Karataş Lisesi –Matematik Bölümü

CEP:0 537 327 00 06

Jaleozen68@gmail.com

Devamı...