SİTE: Ana Sayfa
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Arama

Hamileler Kulübü

Seminer İçeriğinden: Uzmanlarımızı Tanıyalım

SACHA-lovers with fetus

24-25 Ekim tarihinde yapacağımız Doğal Doğum Bilinci Ve Pilates Seminerimiz' de çok özel uzmanlarımız ve sürpriz hediyelerimiz olacağından da bahsetmiştik.

Seminer içeriğimizin, her biri konusunda özel eğitimli uzmanların ve doktorların  desteğiyle daha anlaşılabilir, daha gerçekçi ve daha akıcı olmasını istedim, belleğinizde daha iyi yer etmesini ve aklınızdaki soruları sorabilmenizi.

Jin. Op. Dr. Hakan Gürbüz

Kadın Doğum, Kadın Hastalıkları ve Fetus hakkında aldığı  eğitimleriyle başarılı bir doktor ve  hamileler ile çalışmam konusunda en başından beri bana

en büyük desteği veren çok sevgili bir dostumdur. Uzun yıllardır tam mesai ile aynı hastanede ve artık birbirine iyice kenetlenmiş doğum ekibiyle  sevgi ve pozitif enerji dolu bir atmosfer yaratmış, vajinal doğumun öncelikli olması gerektiği yönünde hamile hanımları yönlendirmiştir, gereksiz korkularından arınmaları için bilgilendirme çalışmaları, toplantıları yapmış,  güven telkin eden bir doktor olarak da kalplerde sağlam bir yer kazanmıştır. Seminerde sizlerle doğum ve sezaryen hakkında aklınızda olan sorularınızı cevaplamak ve sizleri bilgilendirmek için bizlerle olacak.

Dr. Alper Evrensel

Memory Center NöroPsikiyatri Merkezinin doktorlarından olan Alper Evrensel, minder sohbetlerimizde de bizlerle olmuş, bebeğin anne karnında oluşumundan, doğumuna ve doğum sonrasına dek, gerek anne, gerek bebek ve gerekse aile ve sosyal yaşam üzerine sorularımızı cevaplamıştır.. Seminerde bize hamilelik ve doğum sonrasında depresyon ve bunun bebeklerimize etkisi, depresif olmamamız için nasıl yardım alabileceğimiz, doğal doğumun bebeğimizin ve bizim üzerimizdeki olumlu etkilerinin neden ve ne şekilde ruhsal yapımızı etkilediğinin ayrıntı ve örneklerini verecek.


Alternatif Tıp Uzmanı Hüseyin Oğuzhan Söylemez

Her türlü doğal terapi konusunda uzmanlığı olan ve aynı zamanda da başarılı bir fizyoterapist olan Oğuzhan Söylemez,  bizlerle Türkiye' de ilk defa yapılan Tibet Ses Çanakları Terapisini ve bunun hamilelik, bebek ve doğum üzerine etkilerini uygulamalı olarak paylaşacak.  Aynı şekilde hamilelik, doğum ve doğum sonrası hakkında refleksolojiden nasıl yardım alabileceğimizin örneklerini de kendisinden öğrenme imkanımız olacak.


Chiropracter Dr. Hogan Scheibe

Hamilelik, doğum ve doğum sonrası annenin, yenidoğan ve büyüme atakları ile beraber bebeklerin, sezaryenin ve doğal doğumun bebek üzerindeki etkilerinin ve bebeklerdeki çözümsüz görünen pek çok rahatsızlığın- kolik gibi- chiropractic çözümlerinin  hakkında bizlerle ilginç paylaşımları olacak olan Hogan Scheibe, ilaçsız tedavide dünyanın kabul ettiği ama ülkemizde henüz yeni yeni öğrenilmeye başlanan bir tıp dalı olan Chiropractic ' in uzmanlarından. İsveç  vatandaşı olan Hogan  seminerde sizi sanırım oldukça şaşırtacak...


Ve elbette benim öğreteceklerim dışında yapacağımız etkinliklerimiz ve izleyeceklerimiz de var. Sürprizlerimizle beraber bu eğitimden, doğum hakkında varsa önyargılarınızdan arınmış, kendinizi ve bedeninizi daha çok tanımış ve sevmiş, paylaştıklarınızla daha bütünleşmiş olarak ayrılacağınızdan emin olun. Anne- baba olarak burada kazanacaklarınız ve bebeğinizle paylaşabilecekleriniz için kolay kolay bulunamayacak bir bilgi ve uzman kokteyli olan bu semineri kaçırmayın.

Bu özel eğitim için son kayıt tarihimiz 21 ekimdir. Sınırlı kontenjanımız dolmak üzeredir. Kayıt ve bilgi için:

Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

Sevgilerimle

JALE DURAL


 

Jale Özen DDB

Doğumda Zamana Saygıya Dair


Doğumun zamanını beklemek ve doğumda da zamana saygı duymak... Süreci yaşamak ve hissetmek

İşte gene harika bir doğum.

Dr.Ahmet Akkoca' dan dinliyoruz:

42+1 haftada aramıza gelen Sofi bebek doğumda zaman...

Devamını oku...

Çevrimiçi Kullanıcılar

Şu anda 16 ziyaretçi çevrimiçi

DDB

  AMACI NEDİR?


Doğal Doğum Bilincinin amacı, toplumu, özellikle de anne ve babaları doğumun doğal olmasının önemi ve tekniği hakkında  bilinçlendirmek, kalıplaşmış ve korkunun beslendiği kalıpları kırmaktır. Toplumları gerçek değerlerini kaybetmemiş bir toplum olarak güçlü kılmanın en önemli yolu, anne bebek arasındaki bağları ve  dolayısıyla da aile bağlarını kuvvetlendirmektir. Bu bağların en güçlü ve en derin olanı hamilelikte ve doğum sırasında anneyle bebek arasında kurulabilir. Sonrasında kazanılabilecek güçlü diğer bağlar da  ailesel ve toplumsal değerler ile ve sevgiyle saygıyla kazanılır.


BEBEĞİM

Sütlaç Annesini TV de İzledi

Sütlaç Annesini TV de İzledi


Anne Olunca Anladım programı Kanal1  in konuğuyduk Dr. Hakan Çoker ile. Sevgili Hülya Yıldırım, bilinçli bir anne olarak kendini bu konulara adamış. Devamını oku...

More:

DOĞAL YAŞAM

Bebekli Piknik, Dere Çiftliği' nde Melekler

Bebekli Piknik, Dere Çiftliği' nde Melekler


Az kişiydik, öz kişiydik, Dere Çiftliğindeydik, bebeklerleydik, biraz üşüdük, fazlaca da terledik, gezdik, dereye düştük, bol bol yedik, içtik, uyuduk, uzandık, sohbet ettik, çilek topladık yedik, bal...

Devamını oku...
More:

JALE ÖZEN KİMDİR?

Kişisel Bilgiler:
Doğum: 1968-Kayseri
Uyruk: T.C.
Eğitim: 1993-1990 Marmara Üni. Güzel Sanatlar Fak. Tekstil Anasanat dalı-Giyim Bölümü
1989-1985 Ege Üni.Tekstil Müh. Fak. Tekstil Teknolojisi
1985-1982 İzmir Karataş Lisesi –Matematik Bölümü

CEP:0 537 327 00 06

Jaleozen68@gmail.com

Devamı...