SİTE: Ana Sayfa Videolar Uzmanım İlkbahar Pikniği, 24 Mayıs Pazar- Dere Çiftliği, Siz, Biz, Hepimiz...
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Arama

Hamileler Kulübü

İlkbahar Pikniği, 24 Mayıs Pazar- Dere Çiftliği, Siz, Biz, Hepimiz...

Dere Çiftliğinde açtık tekrar tüm kapılarımızı ardına dek dostlarımız gelsin diye. Kalplerimizi de açtık sevgiyle gülmelere... Şarkılara... Yürüyüşe... Eğlenmeye... Sıcak taze bir bardak çay içip mis gibi kokulu, tertemiz havada edilen bir köy kahvaltısına açtık sizlerle olmak için bu cennet köşede herşeyimizi.

Bu sefer hava da güzel... Yolları da artık biliyoruz. Yani daha çabuk geçer yollar bilince . Sabah gidişimizde erken saatlerde buram buram çay kokusu, fırında ekmeğin tadını taşıyan buharı, yumurtanın, domatesin, peynirin coşkulu buluşması ile kahvaltı bekleyecek bizi. Ballı, tereyağlı bir kahvaltı. Gözlemeler açılacak yanıbaşımızda... Yeşillikler kucak açacak hepimize. İster yatın ister oturun ister yürüyün diye.. Derenin yatak kayalarında dinleneceğiz kahvaltının ardından derenin şarkısını dinlerken. Belki gazeteleri okurken ufaktan.

Gitar çalan yetenekli parmakların dansını izleyeceksiniz belki, bir yandan da nostaljiyi mırıldanarak.

Biraz trekking karşı tepelerde, keşif yürüyüşü çiftlikte. Meyve ağaçlarını ziyaret ve köy fırınına ekmeklik hamur hazırlamak bol dağ kekikli, susamlı, patatesli belki. Başında pişmesini beklemek sonra burunlarımız buharda. Barbeküler yakıla dursun, aynı anda oyunlar, şarkılar...Bebeklilere tatlı ninniler belki de... Hele o rüya gibi kamelyalarda bebekleri uyutmak... Temiz hava ciğerlerinde hayat olsun nefes nefes diye.

İsteyen masa tenisi, isteyen tavla turnuvasında eğlenmekte. İsteyen ipi takar beline özel oyunlarla katılır gülmekten.

İsteyenlerle meditasyon biraz dere içinde ... Papatyalardan taç örmek de var... Getirdiyseniz maket uçak uçurmak da... Aperatif bir içki yudumlamak da var, telvesi kokan bir kahve keyfi de... Fotoğraflar anları tutturuvermek için zamana bir araç. Zaman zaten duracak o gün orada bir hafta geçmiş gibi doyurucu bir gün yaşarken.

Eğleneceğiz çoook, söz veriyorum. Bu sefer hava da güzel... Bu sefer tatlı masum bebeklerimiz de var, büyükler de... Bu sefer aktiviteler de var eğlencelik: yerlere yatıp yatıp gülmelik.

Bu sefer güneşi ağaçlarla gizleyip gölgeye çekilmek ve uyuklamak da serbest isteyene hamakta, sedirde, şezlongda.

Bu sefer aşkınızla elele başbaşa çekilmek de ağaçların kucağına daha zevkli. Bu sefer daha unutulmaz yaşayacağız o pazarı sizlerle.. Daha hazır, daha dolu, daha davetkar herşeyiyle bizim çiftliğe...

Gene otobüs de olacak arzu edene arabasıyla da gelebilecek. Bu sefer dönüş daha yorgun ama dinlenik olacak geçen seferkinden.  Bu sefer neler olacak neler... Bu sefer "tak sepeti koluna, haydi uzan yuvana" diye vereceğiz elinize kendi ekmeğinizi, salatalıklarınızı da... isterseniz tabii.

 

 


Bir bir alayım sizden talepleri, fikirleri şimdi.

Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

veya buraya not bırakınız lütfen...

Sevgilerimle ,

Jale

 

 

BEBEĞİM

Sütlaç Annesini TV de İzledi

Sütlaç Annesini TV de İzledi


Anne Olunca Anladım programı Kanal1  in konuğuyduk Dr. Hakan Çoker ile. Sevgili Hülya Yıldırım, bilinçli bir anne olarak kendini bu konulara adamış. Devamını oku...

More:

DOĞAL YAŞAM

Bebekli Piknik, Dere Çiftliği' nde Melekler

Bebekli Piknik, Dere Çiftliği' nde Melekler


Az kişiydik, öz kişiydik, Dere Çiftliğindeydik, bebeklerleydik, biraz üşüdük, fazlaca da terledik, gezdik, dereye düştük, bol bol yedik, içtik, uyuduk, uzandık, sohbet ettik, çilek topladık yedik, bal...

Devamını oku...
More:

JALE ÖZEN KİMDİR?

Kişisel Bilgiler:
Doğum: 1968-Kayseri
Uyruk: T.C.
Eğitim: 1993-1990 Marmara Üni. Güzel Sanatlar Fak. Tekstil Anasanat dalı-Giyim Bölümü
1989-1985 Ege Üni.Tekstil Müh. Fak. Tekstil Teknolojisi
1985-1982 İzmir Karataş Lisesi –Matematik Bölümü

CEP:0 537 327 00 06

Jaleozen68@gmail.com

Devamı...