SİTE: Ana Sayfa UZMANIM Esin Aybar: Analitik Anne Benim Mucizem Homeopatiydi
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Arama

Hamileler Kulübü

Benim Mucizem Homeopatiydi

BORA' YI BEKLERKENCanım oğlum doğdu.

İlk günlerin telaşı, nasıl emzirdin, ne yedin, sütün kıvamı, miktarı derken günler geçti ve Bora’cım 2 aylık oldu. Bir gece yine oğluşa kalktım. Emzirdim, uyuyakaldı. Yatağına yatırmak için göğsümden ayırdım. Ama benim göğsüm ve onun kafası sırılsıklamdı. Önce terledi sandım. Ama sonra baktım bu ter ıslaklığı değil başka bir şey. Işığı biraz daha açtım. Baktım kafa derisi yara gibi olmuş. Aynı içi su toplamış kuru görüntülerden gövdesinde de var. Ertesi gün soluğu doktorda aldım tabii. “Ah canım sen ne kadar atopik dermatitsin böyle” diye cümle çıktı doktorun ağzından.

Sonrasında cildiyeci ve tüm bakım kozmetikleri değişti. Ben diyete başladım. Sonra yetmedi, oğluşun alerjisi barsaklarına vurdu bir de üstüne kolit oldu. Öyle böyle derken günler geçti ve benim İzmir’den bir arkadaşım geldi. Eski üniversite arkadaşları toplandık eski günleri yadetmeye. Sohbet, muhabbet derken konu çocuklara geldi. Orada 5 anneydik ve 3 tanemizin çocukları alerjikti. Yani hepimiz uğraşıyorduk. Derken İzmir’li olan bu arkadaşımız bize kendi çocuğunu nasıl tedavi ettiğini anlattı.

Alternatif tıpta homeopati diye uygulanan bir yöntem varmış. Bu sistem şöyle işliyormuş. Benzeri benzeri ile tedavi etme yöntemi. Bir nevi aşılama gibi bir şey. Bizim arkadaşın oğlunda alerjik astım hastalığı varmış ve tabii bir sürü ilaç kullanıyorlarmış ama çok da fayda göremiyorlarmış. Derken bir gün ablası bu işi artık çözeceğiz ben bir doktor buldum demiş ve bizim arkadaşı bu doktora götürmüşler. Arkadaşın oğlu bu yöntemle tabii tıbbi tedaviyi kesmeden uygulamış ve çocuk bayağı düzelmiş. Artık çok rahatladım diye bize durumunu anlattı.

Tabii alerjiden muzdarip olan ben bu olayı can kulağıyla dinledim. Eve geldim homeopati nedir araştırdım. Ailemdeki doktorlara sordum. Güvenilir doktorlara da sordum, ayrıca oğlumun doktoruna da sordum hepsi bana olumlu yanıt verdiler. Hal böyle olunca ben de bu yöntemi denemeye karar verdim. Sonuçta yan etkisi olmayan bir yöntemmiş.

Biz oğlum, dayısı ve ben günübirlik İzmir’e gittik. Doktorun yanına girdik. Doktor tam 1 saat 15 dakika boyunca bana Bora hakkında sorular sordu. Sonra “Ben bu verdiğiniz bilgiler üzerinde çalışacağım ve ilacı adresinize yollayacağım.” dedi. İlaç geldi. Biraz korkarak da olsa Bora’ya ilacı verdim.(Çok enteresan ilaç dediğim şey toplu iğne başı kadar küçük bir zerre. Bunu küçük bir pet şişenin içinde eritip bir çay kaşığı kadar veriyorsunuz.) Sonra Bora gece uykusuna yattı. Saat 1 oldu kalkmadı, 2 oldu kalkmadı, 3 oldu kalkmadı. Her gece saat başı uyanan çocuk uyuyor. Eşimi uyandırdım. “Kalk buna bir şey oldu.” dedim. “Nefesini kontrol ettin mi?” diye sordu. Nasıl etmem her 5 dakikada bir yanındayım nefes alıyor mu diye. Çocuk mışıl mışıl uyuyor. Ama ben evham perisi yok bir türlü ikna olmuyorum. Neyse derken bizim oğlan saat 3.5 da uyandı, emdi, yattı, yine uyudu. Alışmamışım ki uyuyan çocuğa. Heyecanlanıyorum oğlan uyuyunca. Gayet güzel uyudu, sabah olunca kalktı, neşeli, keyifli. Yaşadığıma inanamıyorum. Zavallının barsakları rahatladı, kaşıntıları geçti çocuk uyudu diyemiyorum. Neyse sabah bu kadar rahat olduğunu görünce her şeyin yoluna gireceğine inanarak kendimi rahatlattım. Sonuç olarak da oğlumun alerjileri tıbbi tedavinin yanında uyguladığımız bu yöntemle kısa sürede hem şiddetini, hem de ortaya çıkma sıklığını azalttı. Şimdi Bora tam 3,5 yaşında çok nadir, küçücük bir egzama atabiliyor bacaklarının arkasında ama hiçbir ilaç kullanmadan veya sadece nemlendiriciyle bünye kendisi başa çıkabiliyor. Bizde onun elinden domatesleri, yoğurdu, peyniri hatta artık babasıyla gittiği her market alışverişinde aldırdığı yumurta çikolataları kaçırmadan aklımız daha rahat bir yaşam sürebiliyoruz.

 

Sevgilerimle

ESİN AYBAR

 

Uzmanlarımıza Dair

Jale DuralUzmanlarımız… Öncelikle belirtmek isterim ki, uzmanlık isteyen konuların her biri kendi başına aslında bir portal içeriği taşımaktadır. Spesifik özellikleri ile ön plana çıkan her bir uzmanımız, sevgisiyle ve bizim yaptıklarımıza olan inancıyla burada bir araya geliyor.

 

Uzman dendiğinde bunu farklı açılardan ele alıp kısa kısa değinmek isterim.

DDB dediğim, Doğal Doğum Bilincinin içeriğinde yer alan uzmanlarımız, doğumu doğal yaşamayı arzu eden herkesin bir rehber gibi bizden faydalanarak doğru adreslere ulaşabilmesinin mümkün kılınması amacıyla bu başlık altında toplanmakta…Hiçbir DDB –doğal doğum bilinci- uzmanı, bana bağlı değil, bir alt ekip değil, bir organize edilmişliğin içinde birlik değil... Her biri çok değerli bilgi ve birikimleriyle, doğumun doğallığına ve özüne duyduğu saygıyla, kalpten bir yaklaşımla, doğumda doğallığı savunan   ve bu uğurda çaba harcayan profesyonel kişiler… Doktor Hakan Çoker dışında bu sisteme gönül vererek çalışan tüm doktorlar da, ebeler de, doğum koçları da, hastaneler de, klinikler ve doğum evleri de, hemşireler de DDB uzmanları arasında değerli bir yere sahip. Onları bulabilin, ulaşabilin, referans istemeniz ve aramanız gerekmesin diye  benim arzumla burada yer almaktalar. Hiç biri reklam için burada değil.

Sonra mutlu ve özel anların o ana sabitlenerek saklanmasını sağlayan, yıllar ve mesafeler ötesine taşıyan fotoğrafların ve her türlü görselin yaratıcıları da var.. Yarattıkları albümler, yaratılmış en güzel mucize olan bebeklerimizle olan o ilk büyülü anların zaman içinde aynı değeriyle taşınmasına aracı oluyorlar.. Anne kalbinin asla unutmayacağı o anları, diğer sevdikleriyle ve en önemlisi o mucize bebeğin kendisiyle, yıllarca sonra paylaşabilmeleri için.

Diğer konularda uzmanlar da var… Doğal yaşamın konularının uzmanları, doktor uzmanlar, özel konularda çok emek ve tecrübe sahibi olup artık uzmanlaşmış anneler, eğitimciler, danışmanlar ve daha pek çoğu, bu bölümde kendi köşelerinde bloglarını oluşturabilecekler. Sorularınıza cevaplar yazabilecek, soru sorabilecekler. Bu çoğumuzun en büyük ihtiyacı... Çünkü o kadar ortak problemler yaşıyoruz ki çoğu zaman… Aranızda uzmanlığıyla farkı fark edilen kim var ise keyifle tanımaya hazırım…Bana yazın...

İçten sevgilerimle…..

Jale Dural


BEBEĞİM

Sütlaç Annesini TV de İzledi

Sütlaç Annesini TV de İzledi


Anne Olunca Anladım programı Kanal1  in konuğuyduk Dr. Hakan Çoker ile. Sevgili Hülya Yıldırım, bilinçli bir anne olarak kendini bu konulara adamış. Devamını oku...

More:

DOĞAL YAŞAM

Bebekli Piknik, Dere Çiftliği' nde Melekler

Bebekli Piknik, Dere Çiftliği' nde Melekler


Az kişiydik, öz kişiydik, Dere Çiftliğindeydik, bebeklerleydik, biraz üşüdük, fazlaca da terledik, gezdik, dereye düştük, bol bol yedik, içtik, uyuduk, uzandık, sohbet ettik, çilek topladık yedik, bal...

Devamını oku...
More:

JALE ÖZEN KİMDİR?

Kişisel Bilgiler:
Doğum: 1968-Kayseri
Uyruk: T.C.
Eğitim: 1993-1990 Marmara Üni. Güzel Sanatlar Fak. Tekstil Anasanat dalı-Giyim Bölümü
1989-1985 Ege Üni.Tekstil Müh. Fak. Tekstil Teknolojisi
1985-1982 İzmir Karataş Lisesi –Matematik Bölümü

CEP:0 537 327 00 06

Jaleozen68@gmail.com

Devamı...